Manipulatory

Urządzenia 3Dconnexion to zewnętrzne kontrolery współpracy z systemami CAx umożliwiające dodatkowe możliwości współpracy z modelami 3D, pozwalając użytkownikowi na intuicyjną i precyzyjna manipulację modelem z wykorzystaniem 6 stopni swobody ruchu, przy jednoczesnym przesuwaniu, przybliżaniu i oddalaniu oraz obracaniu obiektami 3D we wszystkich kierunkach. Urządzenia 3D Connection oferują również, poprzez programowalne przyciski, szybki dostęp do wybranych przez użytkownika funkcji systemu. Z wykorzystaniem urządzeń 3D Connection uzyskujemy nie tylko wygodę, ale również wydajność pracy. Skutecznie wspomogą w pracy projektantów trójwymiarowego świata, architektów, artystów, studentów oraz entuzjastów grafiki 3D.

Space Navigator

SpaceNavigator™ firmy 3Dconnexion na dzień dzisiejszy oferuje możliwości naturalnej i intuicyjnej nawigacji w ponad 100 najważniejszych i najpopularniejszych aplikacjach branż projektowania 3D oraz wizualizacji. W prosty sposób naciskaj, odciągaj, przechylaj lub przekręcaj manipulator urządzenia – umożliwia to jednoczesne przeglądanie, powiększanie i obracanie obiektów trójwymiarowych. Wypróbuj, jak prosto i rewelacyjnie można latać po trójwymiarowych środowiskach, na przykład GoogleEarth, z wykorzystaniem wielokrotnie nagradzanej technologii firmy 3Dconnexion. SpaceNavigator działa w systemach Windows XP 32-bit i 64-bit, Linux oraz Mac.

Space PILOT PRO

Aby spełnić rygorystyczne wymagania inżynierów projektowych pracujących na najlepszych aplikacjach 3D, firma 3Dconnexion postanowiła wprowadzić na rynek nowe rewolucyjne urządzenie: SpacePilot™ PRO. Ta sztandarowa myszka 3D zaprojektowana została, by zapewnić zaawansowaną kontrolę modeli 3D, łatwy dostęp do profesjonalnych aplikacji 3D, mniejsze przerwy w pracy projektowej oraz większy jej komfort.

Manipulator 3D SpacePilot PRO posiada zalety gwarantujące najwyższy poziom wydajności, do których zaliczyć można:

  • Asystent LCD: Kolorowy wyświetlacz LCD pokazuje komendy przypisane poszczególnym klawiszom oraz oferuje natychmiastowe przeglądanie poczty elektronicznej w Microsoft® Outlook®, kalendarza i listy zadań, umożliwiając profesjonalistom dostęp do ważnych informacji, co daje w pełni zintegrowany proces projektowy z mniejszą liczbą zakłóceń.
  • Zaawansowana Nawigacja MCAD: Pięć nowych dwufunkcyjnych klawiszy szybkiej nawigacji (QuickView Navigation) usprawnia wykrywanie błędów oraz przegląd i prezentację projektów poprzez umożliwienie szybkiego dostępu do następujących widoków: góra i dół, prawa i lewa strona, przód i tył, dwa widoki izometryczne, rotacja obiektów o 90 stopni zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara – w sumie 32 standardowe widoki. Krótki nacisk aktywuje pierwotne komendy widoków przypisane do klawisza, naciśnięcie i przytrzymanie klawisza włącza wtórne komendy widoków. Dodatkowo nowe klawisze ustawień nawigacji oferują uproszczoną i dostosowaną do potrzeb kontrolę, co pozwala profesjonalistom włączyć/wyłączyć przesunięcie-i-zoom, rotację oraz kontrolę według jednej osi, upraszcza to konfigurację ustawień nawigacji dla poszczególnych trybów pracy.
  • Inteligentne Klawisze Funkcyjne: Pięć nowych, w pełni programowalnych, dwufunkcyjnych klawiszy zapewnia natychmiastowy dostęp do 10 najczęściej używanych komend każdej ze wspieranych aplikacji 3D. SpacePilot PRO automatycznie wykrywa aktywną aplikację i przypisuje komendy do klawiszy funkcyjnych – zarówno domyślne, jak i zaprogramowane. Kolorowy wyświetlacz LCD pokazuje przypisane do przycisków komendy oraz tryb aplikacji, dzięki czemu inżynierowie mogą w prosty sposób zidentyfikować funkcje i etap projektu.
  • Zwiększony komfort: SpacePilot PRO posiada nowo ukształtowane, miękko wykończone miejsce na nadgarstek, które pozycjonuje rękę ergonomicznie w relacji z drążkiem kontrolera, by gwarantować zrównoważony tok pracy. Wysoce precyzyjny sensor odpowiadający za sześć stopni swobody ruchu zapewnia czułą kontrolę, wymagającą minimalnego wysiłku ze strony ramienia, nadgarstka i dłoni, a najczęściej używane komendy są wygodnie umiejscowione w zasięgu palców. Intuicyjne i symetryczne rozmieszczenie klawiszy funkcyjnych sprawia, że urządzenie jest wygodne dla osób zarówno prawo - jak i leworęcznych.

 

W odróżnieniu od zwykłych myszek przeznaczonych do ruchu na płaskiej powierzchni, myszki 3D firmy 3Dconnexion gwarantują użytkownikom ruch we wszystkich trzech wymiarach równocześnie dzięki użytej technologii sześciu stopni swobody ruchu. Przez delikanie pociąganie, naciskanie i kręcenie drążkiem manipulatora projektanci mogą przesuwać, przybliżać, oddalać i obracać modele bez konieczności przerywania pracy w celu wybrania komendy.

Korzystanie z myszki 3D równocześnie z tradycyjną myszką angażuje obie ręce w zrównoważony i wspólny tok pracy. SpacePilot PRO objęty jest trzyletnią gwarancją. działa na systemach Windows XP, Windows Vista®, Sun Solaris 8 (SPARC), Sun Solaris 10 (x86) oraz Linux® (Redhat Enterprise Linux WS 4, SuSE 9.3 lub nowszy). Na systemach Linux i Solaris występuje wsparcie tylko dla komend przypisanych do klawisza funkcyjnego asystenta toku pracy.

PARTNERZY

Copyright © P.A. NOVA S.A. 2017 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo